Rubriky
Aktuality

Spolek Nový Bronx

Spolek, jehož vznik jsme avizovali už v půlce října, nakonec vznikl vinou Covidu 19 až na začátku prosince, ale teď je tu… Mezi jeho stávající priority patří dokončení projektu Městské galerie, ale věřím, že to není zdaleka poslední věc, kterou bude mít na svědomí.

Mezi jeho zakládající členy patří Katka Tučková (netřeba představovat), Alica Sigmund Heráková (dříve Muzeum romské kultury, dnes produkční romské televize), Veronika Novosádová (sbormistryně Kantilénky, a mnoho dalšího), David Oplatek (zastupitel na Brně-střed ze Zelené a šéf Barev brněnského Bronxu), Michal Doležel (krajský zastupitel), Michal Konečný (historik), Roman Kubík (Chleba Brno!), architekti Tomáš Rusín a Ivan Wahla (RAW), Petr Klimus, který umožnil, aby RAWka postavila ten krásný barák na Bratislavské 22, Pavel Strašák (organizátor Ghettofestu), Jirka Hloušek(fotograf a zakladatel webu ArchSpace), David Butula (šéf brněnské pobočky Paměti národa), Honza Milota (IQ Roma), Honza Polyak (romský preventer kriminality, muzikant aj.), Jirka Salik Sláma (fotograf) a také autor projektu Městské galerie Martin Reiner.

Na prvním neformálním setkání (11.12.) se nás sešlo osm a půl, protože jsme se svolávali na poslední chvíli (+ Covid)… ale fotka od Jirky Hlouška je super, ne? (Až na to, že oba krajní aktéři jsou malinko širší než ve skutečnosti. U mužně ztepilého Romana K. to celkem nevadí, ale Katka Tučková je ve skutečnosti celá o dost užší!)